U bë në.në disa di.të m.ë pa.rë/ Olta Gixhari tre.gon atë po i nd.od.h me d.ja.lin: Te kë.mb.ët ka dy…

Olta Gixhari u be nene me djalin e saj te vogel disa dite me pare te cilin vendosi t’a quaj Amar. Ajo tregoi te gjithe de.tajet e tjera te lindjes qe kishte pasur duke pohuar se ndihej mjaft e lumtur dhe domethenien e emrit.

Aktorja e njohur ka ndar ne rrjetin social Instagram nje foto te kembeve te vogelushit ku dallohet shkronja “A”.

Olta bashkengjitur fotos duke vene ne dukje kete detaj mjaft interesant ka shkruar “Amar me dy A te gdhendura te kembet”.Ajo shpjegoi domethenien e emrit i cili nga arabishtja do te thote hene ndersa nga hebraikja do te thote i perjetshem.

Kujtojme se aktorja ka ndare shpesh moment gjate shtatezanise duke treguar se e ka shijuar shume kete periudhe.

Ndërsa shpjegoi se data e lindjes së tij është një surprizë për të dhe partnerin e saj.

“Parajsa ime sapo mbërriti! U bëra nene. Qenka e vërtet, është shume e vështire te gjesh fjalët e duhura te përcjellësh këtë përjetim te thelle. Vetëm me një fjale, E DUA ÇMENDURISHT. Djali ynë erdhi ne jete me 21/8/2020 kjo ishte një surprize kaq e bukur për ne, pasi kjo date përmban datën e lindjes se babit te tij 21 dhe datën e lindjes sime 8. Lindja e tij erdhi ne mënyre natyrale,”- shkroi Olta Gixhari.